5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Your browser isn’t supported any more. Update it to get the best YouTube working experience and our newest functions. Find out more

Предишна Министър Танева се захваща с животновъдите и ПРСР

Кулинарното изложение “Мистичната вяра в хляба” открива Празниците в Долината на тракийските...

През есента за отлично разрохкване могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни или с плоскорезни лемежи.

С обработката на почвата трябва да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме водния, въздушния и хранителен режим.

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

Това е продиктувано поради опасност от ерозия на почвата и от изискването на техниката, преди всичко от унасяне (изместване) на машинно-тракторните агрегати при работа по хоризонталите.

Казус: Когато подложката и калемът са с различна дебелина, което обикновено се случва при стари, измръзнали лози, се постъпва по друг начин.

Не се препоръчва резитбата да се остави за много късно през лозя пролетта, освен ако лозите не са малко на брой и майсторът не е обучен да го свърши за два-три дни.

Те улесняват механичните операции, включително събирането на реколтата.

Актуално Политика и факти Министерство на земеделието, храните и горите

Грижите за лозичката са идентични с тези при обикновената копулация. Влагата на отреза е добър знак, а махането на конците се прави след няколко седмици, когато имате сигурен знак за прихващането на присадката.

А когато теренът е наклонен, редно е да се предпочитат машини с плоскорезни работни органи.

Коловете също така дават възможност за по-лесно обработване на земята, но не бива да се подценява и ролята им в задаване посока на растежа. За подпиране на лозите се използват колове с различни размери по отношение на дължина и дебелина.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar